Dramaturgie jubilejního patnáctého ročníku s podtitulem Slasti a milosti se tentokrát zaměří na světskou a duchovní hudbu, jejich kontrasty i vzájemné prolínání. V honosných historických prostorách Pražského hradu tak zazní velkolepá barokní díla, která byla uvedena při příležitosti pražské korunovace císaře Karla VI., i lidová hudba z Iberského poloostrova, magický prostor kostela Panny Marie Sněžné se rozezvučí středověkými hymny a žalmy z katedrály Notre-Dame v Paříži, zatímco barokním interiérem Trojského zámku se ponesou líbezné tóny pantaleonu, oblíbeného nástroje Ludvíka XIV.
Program nezapomíná ani na oslavy Roku české hudby. „Program připomene především díla autorů českého původu, kteří se proslavili v cizině, nebo německých autorů narozených v Českých zemích. Právě jim bude věnováno několik večerů. “ říká Markéta Semerádová, ředitelka Letních slavností staré hudby.
Letos poprvé Letní slavnosti staré hudby přicházejí se zvláštním programem pro nejmenší publikum. Projekt s názvem Piccoli – Ententýnum v paláci se uskuteční 25. května v prostorách barokního Clam-Gallasova paláce v centru Prahy a nabídne rozmanité hudební i výtvarné dílny pro děti i rodiče.