Péčí nakladatelství Koniasch Latin Press vyšla v ediční řadě Clavis Monumentorum Musicorum Regni Bohemiae Series A VI monografická edice Dvojsborová moteta rudolfínské Prahy I, která je určena nejen pro muzikology, ale především pro komorní sbory a soubory staré hudby. Do tisku ji připravili Petr Daněk a Martin Horyna. Obsahuje rekonstrukce osmihlasých motet, která vznikla a byla provozována kolem roku 1600 v Praze a v Čechách. Jedná se o jedinečný doklad vyspělé kultury vokální polyfonie z prostředí pražských literátských bratrstev a dvorní kapely. Edice je vybavena studií, obsáhlými komentáři a bohatou obrazovou dokumentací.
Základem kritické edice je soubor čtyř hlasových knih, které vlastnil významný český humanista, literát a skladatel Jiří Carolides z Karlšperku (1569–1612). V tomto výjimečném bohemikálním pramenu renesanční hudby, dnes uloženém v Národní knihovně v Praze (sign. Se 1337), jsou ke dvěma tištěným antologiím motet italských skladatelů připojeny rukopisné přívazky s osmnácti převážně osmihlasými dvojsborovými skladbami motetového typu. Edici osmi z nich doplňuje Dialogismus octo vocum de amore Christi sponsi rudolfinského hudebníka a skladatele Francisca Saleho, tiskem vydaný v Praze roku 1598.
Nápadným rysem všech těchto skladeb je možnost stereofonních prostorových efektů a zvukový kontrast čtyřhlasu a osmihlasu, který je zpravidla vyhrazen důležitému sdělení v textu. Tato moteta nebyla psána pro masu zpěváků – nejlépe znějí v malém komorním obsazení.
Carolidův rukopis zachycuje skladby v podobě, která umožňuje jejich doplnění z jiných pramenů nebo dokomponování při plném respektování jejich stylu. Vzhledem k mimořádné hodnotě souboru a minimální šanci na nalezení dvou až tří chybějících hlasů se editoři rozhodli skladby rekonstruovat. Tohoto úkolu se ujal Martin Horyna. Publikace je uvedena studií v češtině a angličtině, na kterou navazuje edice devíti motet. Ke každé skladbě je připojen podrobný bilingvní komentář s kritickým aparátem, edicí textu a výběrovou obrazovou přílohou.