Festival Mladí ladí jazz připravil na čtvrtek 9. září poctu jazzu Open Air koncertem na pražském Karlově náměstí. Zdarma přístupný program bude oslavou jazzu i další tvořivé hudby. Do Prahy zamíří britští Portico Quartet či irský bubeník a rapper Alex Gough, dále vystoupí Kateřina Steinerová & Her Swing Boys, česko-slovensko-americký projekt Zorba Že Ja Buddha nebo big band Cotatcha Orchestra. Přímý přenos z koncertu nabídne ve svém vysílání stanice Český rozhlas Vltava a bude streamován na facebookovém profilu Mladí ladí jazz i stanice Vltava.
Festival Mladí ladí jazz u nás každoročně připomíná Mezinárodní den jazzu, který je vyhlášen na 30. dubna. Tradiční Open Air se tak letos uskuteční s několikaměsíčním zpožděním. „Jsme rádi, že se nám podaří letos navzdory okolnostem Mezinárodní den jazzu oslavit. Jak říká jeho ambasador Herbie Hancock ‚K naším životům patří překážky. A teprve jejich překonáním objevíme ten pravý klíč ke štěstí.‘ Pevně věřím, že si o to více náš Open Air všichni užijeme,“ říká za pořadatele ředitel festivalu Jan Gregar. Programem budou provázet Marta Kloučková, David Brada, Sára Vondrášková a Jan Gregar. Koncert začne v 15.00 hod a je přístupný zdarma. Festivaloví příznivci však mohou přispět dobrovolným vstupným.
Open Air otevře Kateřina Steinerová & Her Swing Boys, kteří Karlovo náměstí promění v taneční garden party 20. a 30. let minulého století. Zorba Že Ja Buddha, projekt baskytaristy Ondřeje Hausera a slovensko-americké zpěvačky Ashley Abrman, přinese originální směs alternativního jazzu, elektroniky a hip hopu. K jeho kvalitě a popularitě přispěl nejen v rodném Irsku také mladý bubeník, raper a producent Alex Gough, jehož debutové EP 80% posbíralo milióny zhlédnutí. Mezinárodně uznávaný big band Cotatcha Orchestra, založený trumpetistou Jiřím Kotačou, je dalším uskupením, které překračuje žánrové hranice a spolupracuje s předními interprety u nás i v zahraničí. Program Open Airu uzavře ve večerních hodinách důležitá formace britské alternativní scény Portico Quartet. Ansámbl, pro nějž je typický zvuk i u nás populárního rytmicko-melodického instrumentu zvaného hang, vytváří originální obrazotvorný mix ambientu, minimalismu a elektroniky, aniž by zapomněl na své evropské kořeny.