Toužil po úspěchu a uznání. Jistě by ho potěšilo, kdyby věděl, kolik pozornosti je mu dnes věnováno ve virtuálním světě. Encyklopedická hesla líčící jeho život a dílo najdeme i v hodně exotických jazycích, na které je latinka krátká. Na Wikipedii například zjistíte, že se jeho jméno může psát i čínsky 格奥尔格·弗里德里希·亨德尔 nebo gruzínsky გეორგ ფრიდრიხ ჰენდელი. Mezi desítkami hesel tam pochopitelně najdete i obsáhlé české, které navazuje na tradici obšírných výkladů v klasických tištěných encyklopediích, například ve stále nepřekonatelném Ottově slovníku (viz ).
Tuzemské příznivce Händelovy hudby sdružuje Česká händelovská společnost. Její internetové stránky () nejsou žel příliš často oživovány, což překvapuje zejména v letošním jubilejním roce – ale přesto se tu najdou pozoruhodné texty a další příspěvky. Například překlady starší händelovské literatury ze strojopisných sborníků z osmdesátých let, resumé vystoupení na muzikologických setkáních, recenze, ale také třeba básně či výtvarná díla inspirovaná skladatelovou tvorbou. Pěti zvukovými ukázkami (ve formátu mp3) je také představen záznam živého provedení opery Flavio, Re de‘ Longobardi v březnu 1999 na zámku Dobříš.
Podobné händelovské spolky působí v mnoha zemích světa, hlavně však v Německu, v Británii či ve Spojených státech. Čile se má k životu například společnost ve skladatelově rodném městě Halle (www.haendelgesellschaft.haendelhaus.de ), která spojuje své aktivity se skladatelovým rodným domem. V červnu a červenci uspořádá velký händelovský festival, mimo jiné pod záštitou královny Alžběty II. Princ waleský přijal zase záštitu nad festivalem v Göttingenu (www.haendel-festspiele.de ). I tam se má čile k světu handelovská společnost.
Velmi bohaté jsou připomínky skladatelova výročí v Británii. Třetí (kulturní) program rozhlasu BBC zřídil k tomu účelu dokonce dvě specializované stránky, které pochopitelně navazují na bohatý program vysílací. První sdílí Händel s třemi dalšími skladateli roku 2009 (Purcellem, Haydnem, Mendelssohnem-Bartholdym) – . Každý je představen i souborem dobových portrétů. Druhá stránka je věnována barokní hudbě, tady se ocitl Händel jen s Henry Purcellem po boku. – . S těmito dvěma projekty souvisí pak třetí, televizní (připravený vzdělávacím kanálem BBC 2 – The Birth of British Music).
Snad nejzajímavějším zdrojem informací o Händelovi je anglosaská stránka . Najde se tu podrobná chronologie skladatelova života (ale také zajímavé historky, které se o něm tradují), soupis jeho díla, přehledy literatury a gramofonových nahrávek. Škoda jen, že aktualizace se zastavila v roce 2007. Ale tak už to v internetovém světě chodívá…